Varga Judit nem hajlandó találkozni az EP Magyarországra látogató Pegasus-bizottságával
Sokáig válaszra sem méltatta a lehallgatási botrányt vizsgáló, hozzá bejelentkező delegációt.
Sokáig válaszra sem méltatta a lehallgatási botrányt vizsgáló, hozzá bejelentkező delegációt.
Az illiberális orbáni rendszer működése válik láthatóvá a Schadl–Völner-ügyből: a kárvallottak számára semmilyen jogorvoslati fórum nem működik, a cinkosok bármit el tudnak intézni. A nyomozati iratokban temérdek adat van rá, a per vádiratából mégis kimaradt a korrupcióval keresztül-kasul átszőtt államhatalom leleplezése.
Országgyűlési képviselők és miniszterek nevei is felbukkannak a Schadl-ügy irataiban, ám hogy pontosan ki és hogyan kapcsolódik a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar letartóztatásban lévő elnökéhez, azt jelenleg még nehéz megállapítani. Mindenesetre összeszedtük, kik is ezek a politikusok, és a nevük milyen kontextusban merült fel.
Újra nyelvvédő szerepben tetszeleg a kormány, pedig az e tárgyban hozott korábbi intézkedéseit sem vette komolyan.
Ha lenne ellenzék, a korrupciós ügyek, a zöld ügyek és a közérdekű szakmák elégedetlensége egyaránt elég lenne, hogy megbukjon a rendszer. A másik oldal azonban látszólag nem próbál meg kitörni a rá szabott szerepből, így Orbánéknak annyi dolga van, hogy megmagyarázzák: miért is jó nekünk valójában, ha minden szövetségesünk gyűlöl minket. Belpolitikai helyzetértékelő podcast.
Veres Pál távozik, ha ezáltal a Miskolci Egyetem hallgatói visszakerülhetnek a programba.
Gulyás Gergely szerint Varga Judit megörökölte a korrupcióval vádolt Völner Pált, ezért nem terheli politikai felelősség. Megkérdeztük erről elődjét, Trócsányi Lászlót, akinek a miniszteri ciklusa alatt Völner Pál igazságügyi államtitkár lett.
Gulyás Gergely szerint Varga Judit iránt erősebb a kormányzati bizalom, mint valaha.
A Korda házaspár a XVI. Polgári Estély című rendezvény sztárvendége volt.
Idén januárban kezdtek el szivárogni a médiában a Schadl–Völner-ügy során titokban rögzített telefonbeszélgetések, ezért újra téma lett a 2021 végén kirobbant botrány, amelyben tavaly ősszel már vádat is emeltek. Varga Judit igazságügyi miniszter a posztján maradt, a fő gyanúsítottakkal ellentétben Völner Pál bukott államtitkár egy percig sem volt őrizetben, és akadt néhány kisebb sztori, ami már a vádiratból is kimaradt. Összeszedtük, mit érdemes tudni az ügyről eddig, hogy azok is képben legyenek, akik a sok apró hír és kiszivárgott hangfelvétel után már nem igazán tudják követni az eseményeket.
Arra sem reagált az igazságügyi miniszter, hogy a tanúvallomások szerint az általa vezetett tárca falai között működhetett a bűnszervezet.
Vera Jourovának írt levelet „az európai demokráciák védelmében”.
Noha a Schadl-botrány politikai főszereplője Völner Pál egykori államtitkár, a végrehajtók jogellenes kiválasztásához az igazságügyi tárca közép- és felső vezetése is asszisztált – ez derül ki a HVG birtokába került tanúvallomásokból. A minisztérium dolgozói – ha közben netán kellemetlenül is érezték magukat – minden utasítást teljesítettek, ami felülről érkezett, így nyerhettek végrehajtói kinevezést Schadl György engedelmes lekötelezettjei.
Az utóbbi egy évben többször hozzányúlt a parlament a vagyonnyilatkozati rendszerhez. Most is árgus szemmel figyeljük majd a bevallásokat, de azért ezektől a változásoktól sem várhatjuk, hogy teljes képet kapjunk a politikai vezetők vagyoni helyzetéről.
Azt mondta, csak alkoholt adott a volt államtitkárnak, mivel ő is kapott házi bort Völnertől.
A független országgyűlési képviselő nyomozati dokumentumokra hivatkozva állítja: Varga Judit találkozott Schadl Györggyel és a végrehajtói praxisok pénzért történő adás-vételéről egyeztetett vele.
Újabb részletek szivárognak az utóbbi évek legnagyobb korrupciós botrányáról. A friss felvételeken elhangzik Varga Judit igazságügyi miniszter neve, de kiderült az is, hogy Schadl György az Igazságügyi Minisztériumból nem csupán Völner Pállal tartotta a kapcsolatot.
Himnusz- és Petőfi-kultusszal indult az év, a kormányoldal legalábbis határozatba foglalta, hogy mit kell nemzeti kultúraként ünnepelni. A 2023-as Magyarország kultúrája azonban legkevésbé sem arról a Kölcseyről vagy Petőfiről szól, akiknek az írásai önreflexióra ösztönöztek, és szabad elméket fegyvereztek fel gondolatokkal.
Azt ellenőrzik majd, hogy a magyar nyelven kiadott sajtótermékekben, rádió-, és tévéműsorokban közzétett reklámokban az idegen nyelvű szöveget magyarul is megjelenítik-e.